Maturitní ples

Maturitní ples je krásným zakončením celého studia na střední škole, po plese zbývá už jen ta maturita. Na co si ale dát pozor při plánování maturitního plesu a na co nezapomenout? To se dozvíte v následujícím článku.

Bodem číslo jednaje řešení prostorů pro samotný ples. Vhodné jsou například společenské sály kulturních domů a podobně. Pokud máte malý rozpočet, tak maturanti v krajních případech řeší prostory i například v rámci tělocvičny ve škole. Možnost to určitě je, ale pokud chcete krásný ples v krásných prostorech, tak hledejte raději jinou alternativu než tělocvičnu.

Dalším bodem je doprovodný program. Určitě nezapomeňte na kapelu, která Vám bude hrát na plese a Vaši hosté díky ní se budou pohybovat i na parketu. Přece jen, bez hudby by to nebyl ples. Avšak jelikož je to přece jen studentský ples a studenti chtějí mít i party na svém plese, tak se to řeší formou DJ, který obvykle začíná hrát po půlnoci. Ples můžete i vyšperkovat dalším doprovodným programem, jako je například vyhlašování tomboly, taneční vystoupení, barmanská show a mnohé další.

Dále je také důležité nezapomenout na pití a jídlo pro návštěvníky plesu. Skvělou volbou je catering, který zajistí vše potřebné, a Vy se nebudete muset o nic starat. Vyberete si jaké pivo, víno, nealko a další bude v nabídce, stejně tak si můžete sestavit i menu.

Dále nezapomeňte ani na výzdobu, obzvlášť pokud máte ples v nějakém tématu- zde se fantazii meze nekladou. Na maturitních plesech jsou oblíbené balónkové výzdoby, ale dají se využít i květiny a další rozmanité dekorace.

Je dobré také nezapomenout na zaznamenání celého plesu formou fotek či videa. Proto je dobré mít na plese fotografa, který zachytí krásné momentky z Vašeho plesu a případně i kameramana, který Vám následně může udělat sestříhané video a Vy tak budete mít nádhernou vzpomínku na jeden z nejkrásnějších večerů ve svém životě. A u fotek ještě zůstaneme, jelikož velkým trendem (a není divu) je fotokoutek na plese

Je skvělý v mnoha ohledech. Například účastníci si mohou ihned odnést fotografii na památku a zároveň si návštěvníci užijí spousty zábavy díky vtipným rekvizitám.

Na závěr dbejte na detaily, které udělají právě tu dokonalost. Pokud se Vám to zdá příliš složité a nevíte co a jak vybrat, tak naše agentura Vám s tím ráda pomůže a zajistí vše, co si budete přát. Nebojte, naše ceny jsou přímo skvělé pro studenty, tak se nám neváhejte nezávazně ozvat a určitě něco spolu vymyslíme.

Autor:  Nela Ambrozková

Spolupracovali jsme s